"Aloitin Sarasella helmikuussa 2010 Account Managerina. Työni vaatii ennen kaikkea kiinnostusta IT-alaa kohtaan, yritystoiminnan ymmärtämistä ja tietenkin rekrytointiosaamista.
Vauhtia ja vaarallisia tilanteita
Tehtäväkenttäni on laaja ja monipuolinen – joka onkin yksin parhaista asioista täällä. Työhöni kuuluu vastata asiakkaiden henkilötarpeisiin, sekä huolehtia rekrytointiprosessin sujuvuudesta alusta loppuun yhdessä muun tiimin kanssa. Työssäni tarvitsen samoja ominaisuuksia kuin pelikentällä: luovuutta, nopeaa reagointia ja paineensietokykyä. 24/7 tapaturmavakuutus turvaa pelin jatkuvuuden vauhdista huolimatta.
IT-ala asettaa omat erityisvaatimuksensa ja haasteensa työlleni, mutta haasteet ovatkin se syy miksi tästä työstä nautin eniten.
Luovaa kehittymistä
Sarasella yksikään päivä ei ole samanlainen, ja joka päivä oppii uutta. Omaan rooliin ja työtehtäviin pystyy vaikuttamaan, eikä luovuudelle aseteta rajoja. Kehittymistä tuetaan urakierron ja opiskelumahdollisuuksien kautta.
Kaikkia SC:läisiä yhdistää samat arvot, joista tärkeimpänä halu auttaa ihmistä. Nautin myös suuresti erilaisten ihmisten kohtaamisesta – oli kyseessä sitten asiakas, työnhakija tai kollega.
Työ yhtä juhlaa
Sarasella parasta ovat rento meininki ja mukavat työkaverit. Työnteon ohella osataan ottaa myös ilo irti silloin kun juhlan aihetta on. Saan itse energiaa työhöni huumorin kautta, ja töissä onkin aina hymy herkässä!"