Ota yhteyttä

Saranen Consulting

etunimi.sukunimi@saranen.fi

Y-tunnus: 2588306-5

Laskutus

Nimi: Saranen Consulting Oy

Verkkolaskutusosoite: 003725883065

Operaattoritunnus: 003723609900 tai PAGERO

Verkkolaskutusoperaattori: Pagero Oy

Yhteystiedot

Liiketoimintajohto

Jenni Kankkunen

Jenni Kankkunen

Chief Strategy Officer & Director, Osaamisen uudistaminen

040 064 8863

jenni.kankkunen@saranen.fi

Jannica_Tjeder_640x640

Jannica Tjeder-Viskari

Director, Rekrytoivat koulutusohjelmat, pääkaupunkiseutu

040 042 4532

jannica.tjeder@saranen.fi

Mirja_Hosionaho_640x640_v3b

Mirja Hosionaho

Director, Rekrytoivat koulutusohjelmat, Keskeinen Suomi

044 238 2144

mirja.hosionaho@saranen.fi

Heidi_Forstrom_Tuominen_640x640_

Heidi Forström-Tuominen

Director, People & Culture

040 510 4001

heidi.forsstrom-tuominen@saranen.fi

Markku_Suopera-640x640

Markku Suoperä

Director, Muutospalvelut

041 452 0878

markku.suopera@saranen.fi

Haikki_Ketola_640x640

Heikki Ketola

Director 

040 730 8252

heikki.ketola@saranen.fi

Myynti ja asiakkuudet

Laura-Sydänmaanlakka-640x640-1

Laura Sydänmaanlakka
Head of Customer Success, Muutospalvelut
050 301 7196
laura.sydanmaanlakka@saranen.fi

Karri_Korhonen-640x640

Karri Korhonen
Sales Manager, Muutospalvelut
040 510 7433
karri.korhonen@saranen.fi

Markku_Metsola-640x640

Markku Metsola
Account Manager, Rekrytoivat koulutusohjelmat, Uusimaa
040 027 1162
markku.metsola@saranen.fi

Janette_Uusitalo_640x640-2

Janette Uusitalo
Account Manager, Rekrytoivat koulutusohjelmat, Keskeinen Suomi
050 305 3520
janette.uusitalo@saranen.fi

VuorinenReetta

Reetta Vuorinen
Area Director, Varsinais-Suomi, Satakunta & Pohjanmaa
040 073 6469
reetta.vuorinen@saranen.fi

Mirja_Hosionaho_640x640_v3b

Mirja Hosionaho
Director, Rekrytoivat koulutusohjelmat, Keskeinen Suomi
044 238 2144
mirja.hosionaho@saranen.fi

Outi_Aavaluoto_2019_640x640_

Outi Aavaluoto
Business Development Manager, Pohjois-Pohjanmaa
050 327 7782
outi.aavaluoto@saranen.fi

Harri_Schroderus_640x640

Harri Schroderus
Competence Lead, Pohjois-Pohjanmaa
050 540 2735
harri.schroderus@saranen.fi

Maaria_Karlsson_640x640

Maaria Karlsson
Account Manager (vanhempainvapaalla)
050 365 9338
maaria.karlsson@saranen.fi

Lassi Makkonen

Lassi Makkonen
Business Manager, Keski-Suomi, Pohjanmaa & Pohjois-Pohjanmaa
050 528 3848
lassi.makkonen@saranen.fi

Kirsi Havu

Kirsi Havu
Business Manager, Osaamisen Uudistaminen (vanhempainvapaalla)
050 444 9157
kirsi.havu@saranen.fi

Lotta_Laakso_2019_640x640

Lotta Natunen
Account Manager (vanhempainvapaalla)
040 572 5633
lotta.natunen@saranen.fi

Pauliina_Harrivaara-650x650

Pauliina Harrivaara
Business Development Manager, Rekrytoivat koulutusohjelmat, Keskeinen Suomi
040 8297175
pauliina.harrivaara@saranen.fi

Ulla_Etholen-640x640

Ulla Etholén
Growth Lead, Muutospalvelut
044 460 2005
ulla.etholen@saranen.fi

Hanna_Hovila-650x650

Hanna Hovila
Business Manager, Pirkanmaa & Häme
050 323 9545
hanna.hovila@saranen.fi

anu-kontunen

Anu Kontunen
Business Manager, Itä-Suomi & Kaakkois-Suomi
044 033 0714
anu.kontunen@saranen.fi

Anni_Jarvinen-640x640

Anni Järvinen
Account Manager, Uusimaa
044 792 2395
anni.jarvinen@saranen.fi

katri-pajarinen-640x640

Katri Pajarinen
Project Specialist (vanhempainvapaalla)
050 377 2477
katri.pajarinen@saranen.fi

Emmi Heimonen

Emmi Heimonen
Project Manager
044 517 1301
emmi.heimonen@saranen.fi

Johanna_Vartiainen_640x640

Johanna Vartiainen
Project Manager
050 466 1838
johanna.vartiainen@saranen.fi

anu-kontunen

Anu Kontunen
Business Manager
044 033 0714
anu.kontunen@saranen.fi

Laura Hovi
Project Specialist
040 673 6381
laura.hovi@saranen.fi

Aino Pietarinen
Project Manager
044 460 2121
aino.pietarinen@saranen.fi

liisa-marsio-640x640-1

Liisa Marsio
Project Manager
040 583 8818
liisa.marsio@saranen.fi

katri-pajarinen-640x640

Katri Pajarinen
Project Specialist (vanhempainvapaalla)
050 377 2477
katri.pajarinen@saranen.fi

anu-kontunen

Anu Kontunen
Business Manager
044 033 0714
anu.kontunen@saranen.fi

Aino Pietarinen
Project Manager
044 460 2121
aino.pietarinen@saranen.fi

Laura Hovi
Project Specialist
040 673 6381
laura.hovi@saranen.fi

Lassi_Makkonen_640x640

Lassi Makkonen
Business Manager
050 528 3848
lassi.makkonen@saranen.fi

Essi-Ahonen

Essi Ahonen
Project Manager
044 460 2100
essi.ahonen@saranen.fi

niina-heikkinen_250x250

Niina Heikkinen
Project Specialist
044 025 5628
niina.heikkinen@saranen.fi

Jenni_Kankkunen_640x640

Jenni Kankkunen
Chief Strategy Officer
040 064 8863
jenni.kankkunen@saranen.fi

Jaakko_Kilpelainen-650x650

Jaakko Kilpeläinen
Project Manager
050 367 2413
jaakko.kilpelainen@saranen.fi

Hanna_Hovila-650x650

Hanna Hovila
Business Manager
050 323 9545
hanna.hovila@saranen.fi

Pirkko_Saloranta-650x650

Pirkko Saloranta
Resourcing Manager
044 547 7142
pirkko.saloranta@saranen.fi

Niko_Rautiainen-650x650

Niko Rautiainen
Project Manager
044 406 5303
niko.rautiainen@saranen.fi

katri-pajarinen-640x640

Katri Pajarinen
Project Specialist (vanhempainvapaalla)
050 377 2477
katri.pajarinen@saranen.fi

Matti_Selkamaa-640x640

Matti Selkämaa
Project Manager
044 460 2014
matti.selkamaa@saranen.fi

Laura Hovi
Project Specialist
040 673 6381
laura.hovi@saranen.fi

Eeva_Teivaala-650x650

Eeva Teivaala
Project Manager
044 460 2122
eeva.teivaala@saranen.fi

Harri_Schroderus_640x640

Harri Schroderus
Competence Lead
050 540 2735
harri.schroderus@saranen.fi

Outi_Aavaluoto_2019_640x640_

Outi Aavaluoto
Business Development Manager
050 327 7782
outi.aavaluoto@saranen.fi

Heidi_Huhtala_640x640_2

Heidi Huhtala
Project Manager
044 320 0984
heidi.huhtala@saranen.fi

Antti_Vuorjoki_640x640

Antti Vuorjoki
Project Manager
040 778 2110
antti.vuorjoki@saranen.fi

Anne_Kauppi_640x640_

Anne Kauppi
Campus Manager
050 400 28 88
anne.kauppi@saranen.fi

niina-heikkinen_250x250

Niina Heikkinen
Project Specialist
044 025 5628
niina.heikkinen@saranen.fi

miikka-enbuske

Miikka Enbuske
Project Manager
044 491 5132
miikka.enbuske@saranen.fi

Pauliina_Harrivaara-650x650

Pauliina Harrivaara
Business Development Manager
040 829 7175
pauliina.harrivaara@saranen.fi

Jaana-Lauri_640x640-1

Jaana Lauri
Head of Coaching and Employment Services
040 582 2494
jaana.lauri@saranen.fi

Lassi_Makkonen_640x640

Lassi Makkonen
Business Manager
050 528 3848
lassi.makkonen@saranen.fi

Jannica_Tjeder_640x640

Jannica Tjeder-Viskari
Director
040 042 4532
jannica.tjeder@saranen.fi

Saara_Campbell-640x640

Saara Campbell
Competence Lead Projects
040 830 8528
saara.campbell@saranen.fi

Saana_Corino_640x640

Saana Corino
Business Development Manager
050 566 8850
saana.corino@saranen.fi

mare_1_1_v2

Mare Grannenfelt
Head of SC Career Campus
044 271 0260
mare.grannenfelt@saranen.fi

Kirsi_Havu_640x640

Kirsi Havu
Business Manager (vanhempainvapaalla)
050 444 9157
kirsi.havu@saranen.fi

Pinja_Heimala-640x640

Pinja Heimala
Project Specialist
040 849 3962
pinja.heimala@saranen.fi

Susanna_Härö_640x640

Susanna Härö
Project Manager (vanhempainvapaalla)
040 567 4967
susanna.haro@saranen.fi

Julia_Karlsson-640x640

Julia Karlsson
Competence Lead & Project Coordination
050 464 9854
julia.karlsson@saranen.fi

Marjo_Kaukoniemi_640x640

Marjo Kaukoniemi
Project Manager
044 055 5594
marjo.kaukoniemi@saranen.fi

Sami_Kohonen-640x640

Sami Kohonen
Head of Career Development
050 592 0658
sami.kohonen@saranen.fi

Karri_Korhonen-640x640

Karri Korhonen
Sales Manager
040 510 7433
karri.korhonen@saranen.fi

Sami_Korhonen-640x640

Sami Korhonen
Career Coach
040 081 8840
sami.korhonen@saranen.fi

Pia-Koukkula-640x640

Pia Koukkula
Coaching Manager
050 322 6295
pia.koukkula@saranen.fi

Helmi_Kunnas_640x640-1

Helmi Moksell
Project Coordinator (vanhempainvapaalla)
040 585 7993
helmi.kunnas@saranen.fi

Lotta_Laakso_2019_640x640

Lotta Natunen
Account Manager (vanhempainvapaalla)
040 572 5633
lotta.natunen@saranen.fi

Henriikka_Leskinen_2017-640x640

Henriikka Leskinen
Project Manager
041 530 5070
henriikka.leskinen@saranen.fi

Elli Halonen
Junior Sales Manager (vanhempainvapaalla)

elli.halonen@saranen.fi

Mona_Marttinen-640x640

Mona Marttinen
Project Coordinator
046 922 5676
mona.marttinen@saranen.fi

Markku_Metsola-640x640

Markku Metsola
Account Manager
040 027 1162
markku.metsola@saranen.fi

Jukka_Makela_640x640

Jukka Mäkelä
Project Manager
044 376 4765
jukka.makela@saranen.fi

Leena_Nordstrom_640x640

Leena Nordström
Career Coach
050 400 6531
leena.nordstrom@saranen.fi

Tommi_Ohtonen-640x640

Tommi Ohtonen
Business Manager
050 477 8959
tommi.ohtonen@saranen.fi

Maaria_Karlsson_640x640

Maaria Karlsson
Account Manager (vanhempainvapaalla)
050 365 9338
maaria.karlsson@saranen.fi

Markku_Suopera-640x640
Sandy_Svahn_640x640

Sandy Svahn
Project Manager (opintovapaalla)

sandy.svahn@saranen.fi

Laura-Sydänmaanlakka-640x640-1

Laura Sydänmaanlakka
Head of Customer Success
050 301 7196
laura.sydanmaanlakka@saranen.fi

Mira_Tapiola-Garcia-640x640

Mira Tapiola-Garcia
Senior Project Specialist
045 171 6787
mira.tapiola@saranen.fi

Hanna-MariToivanen-640x640

Hanna-Mari Toivanen
Project Coordinator
050 383 0575
hanna-mari.toivanen@saranen.fi

Sandra_Valikoski_640x640-1

Sandra Välikoski
Business Manager (vanhempainvapaalla)
050 354 4015
sandra.valikoski@saranen.fi

Pia_Varesmaa-640x640

Pia Väresmaa
Coaching Lead
040 071 2055
pia.varesmaa@saranen.fi

Heidi_Tahtinen_640x640_

Heidi Tähtinen
Project Manager & Career Coach
040 716 3856
heidi.tahtinen@saranen.fi

Saara_Heikkinen-640x640

Saara Heikkinen
Project Manager
044 491 0987
saara.heikkinen@saranen.fi

Anne_Kauppi_640x640_

Anne Kauppi
Campus Manager
050 400 2888
anne.kauppi@saranen.fi

Elli-Noora_Koskela-640x640

Elli-Noora Koskela
Project Manager
050 438 8438
elli-noora.koskela@saranen.fi

saima-maija_rostedt

Saima-Maija Rostedt
Project Manager (vanhempainvapaalla)
044 491 4115
saima-maija.rostedt@saranen.fi

Anni_Jarvinen-640x640

Anni Järvinen
Account Manager
044 792 2395
anni.jarvinen@saranen.fi

Tomi_Mahlamaki-640x640

Tomi Mahlamäki
Coaching lead
044 430 9214
tomi.mahlamaki@saranen.fi

Laura_Niemela-640x640

Laura Niemelä
Project Manager
050 307 6852
laura.niemela@saranen.fi

Tiia_Routila-640x640

Tiia Routila
Project Manager
044 491 4743
tiia.routila@saranen.fi

Paula_Laari-650x650

Paula Laari
Project Coordinator
044 363 9844
paula.laari@saranen.fi

Sabrina_singh-640x640

Sabrina Singh
Project Coordinator
044 330 1047
sabrina.singh@saranen.fi

Jenni_Itkonen-640x640

Jenni Itkonen
Project Coordinator
044 901 7197
jenni.itkonen@saranen.fi

Ulla_Etholen-640x640

Ulla Etholén
Growth Lead
044 460 2005
ulla.etholen@saranen.fi

Maarit_Sapman-640x640
Nina_Sarkki-640x640

Nina Sarkki
Project Manager
044 460 2044
nina.sarkki@saranen.fi

Tiia-Liina_Aavisto-640x640

Tiia-Liina Aavisto
Sales & Recruitment Manager
044 460 2045
tiia-liina.aavisto@saranen.fi

riikka-1080x1080-1

Riikka Jakovuori
Johtava asiantuntija
040 705 7878
riikka.jakovuori@saranen.fi

Sara_Marrara-640x640

Sara Marrara
Project Coordinator
044 460 2101
sara.marrara@saranen.fi

Jyri Pitkänen
Project Manager
044 460 2160
jyri.pitkanen@saranen.fi

Matias Keskitalo
Project Manager
044 493 5342
matias.keskitalo@saranen.fi

VuorinenReetta

Reetta Vuorinen
Area Director
040 073 6469
reetta.vuorinen@saranen.fi

Janette_Uusitalo_640x640-2

Janette Uusitalo
Account Manager
050 305 3520
janette.uusitalo@saranen.fi

Jenni_Kuparinen_2019_640x640

Jenni Kuparinen
Project Manager & Career Coach
040 678 1289
jenni.kuparinen@saranen.fi

samuel_leivo_640x640-1

Samuel Leivo
Senior Project Specialist
050 414 3304
samuel.leivo@saranen.fi

Marika_Neirama_640x640

Marika Neirama
Career Coach
050 390 9788
marika.neirama@saranen.fi

laura_strom_640x640

Laura Ström
Project Manager
040 529 2826
laura.strom@saranen.fi

katri-raitala-640x640

Katri Raitala
Project Manager
040 520 4956
katri.raitala@saranen.fi

Iina_Bergqvist-640x640

Iina Bergqvist
Project Manager
044 460 2165
iina.bergqvist@saranen.fi

Emilia-Kokkila_640x640

Emilia Kokkila
Project Manager
044 567 4230
emilia.kokkila@saranen.fi

Heidi_Forstrom_Tuominen_640x640_

Heidi Forsström-Tuominen
Director, People & Culture
040 510 4001
heidi.forsstrom-tuominen@saranen.fi

Kalle-Risku-640x640
Sari_Pohja-640x640

Sari Pohja
Financial Coordinator
040 750 4682
sari.pohja@saranen.fi

Marjo_Voutilainen-640x640

Marjo Voutilainen
People & Culture Coordinator
040 841 19 71
marjo.voutilainen@saranen.fi

Carla Suominen

Carla Suominen
People & Culture Specialist (vanhempainvapaalla)
050 308 9399
carla.suominen@saranen.fi

Anssi_Turanvuori-650x650

Anssi Turanvuori
Digital Solutions Manager
050 502 5032
anssi.turanvuori@saranen.fi

Anni_Kivimaki-640x640

Anni Kivimäki
Project Assistant
050 471 1047
anni.kivimaki@saranen.fi

Ulla_Nurmi-640x640

Ulla Nurmi
Digital Solutions Specialist
0407625247
ulla.nurmi@saranen.fi

julia_1_1

Julia Boström
Head of Marketing
040 0484598
julia.bostrom@saranen.fi

Mika_Linnaluoma-640x640

Mika Linnaluoma
Marketing Manager
040 834 9073
mika.linnaluoma@saranen.fi

Esa_Roponen-640x640

Esa Roponen
Digital Marketing Specialist
050 438 6970
esa.roponen@saranen.fi

Sanna-Ropponen-640x640

Sanna Ropponen
Digital Marketing Specialist
044 501 0394
sanna.ropponen@saranen.fi

eeva_kaisa_gustafsson

Eeva-Kaisa Gustafsson
Content Specialist
044 460 2099
eeva-kaisa.gustafsson@saranen.fi