Ota yhteyttä

Saranen Consulting

020 198 3430

etunimi.sukunimi@saranen.fi

Y-tunnus: 2588306-5

Laskutus

Nimi: Saranen Consulting Oy

Verkkolaskutusosoite: 003725883065

Operaattoritunnus: 003723609900 tai PAGERO

Verkkolaskutusoperaattori: Pagero Oy

Yhteystiedot

Liiketoimintajohto

Tiina_Makinen_640x640

Tiina Mäkinen

Director, Recruiting services

040 762 9644

tiina.makinen@saranen.fi

Jenni_Kankkunen_640x640

Jenni Kankkunen

Director, Change services

040 064 8863

jenni.kankkunen@saranen.fi

Haikki_Ketola_640x640

Heikki Ketola

Director 

040 730 8252

heikki.ketola@saranen.fi

Myynti ja asiakkuudet

Paavo_Saranen_640x640 (1)

Paavo Saranen
Sales Director
040 590 9444
paavo.saranen@saranen.fi

Markku_Suonpera_640x640

Markku Suoperä
Director, Transformation
041 452 0878
markku.suopera@saranen.fi

Matti_Katara_640x640

Matti Katara
Account Director, Change services, Uusimaa
046 850 5858
matti.katara@saranen.fi

Markku_Metsola_640x640

Markku Metsola
Account Director, Recruitment services, Uusimaa
040 027 1162
markku.metsola@saranen.fi

Mirja_Hosionaho_640x640_v3b

Mirja Hosionaho
Business Manager, Itä-Suomi
044 238 2144
mirja.hosionaho@saranen.fi

Reetta_Vuorinen_640x640-3-1

Reetta Vuorinen
Business Manager, Varsinais-Suomi & Pirkanmaa
040 073 6469
reetta.vuorinen@saranen.fi

Harri_Schroderus_640x640

Harri Schroderus
Business Manager, Pohjois-Pohjanmaa
050 540 2735
harri.schroderus@saranen.fi

Outi_Aavaluoto_2019_640x640_

Outi Aavaluoto
Business Development Manager, Pohjois-Pohjanmaa
050 327 7782
outi.aavaluoto@saranen.fi

Mirja_Hosionaho_640x640_v3b

Mirja Hosionaho
Business Manager
044 238 2144
mirja.hosionaho@saranen.fi

Lassi_Makkonen_640x640

Lassi Makkonen
Project Manager
050 528 3848
lassi.makkonen@saranen.fi

Johanna_Vartiainen_640x640

Johanna Vartiainen
Project Manager
050 466 1838
johanna.vartiainen@saranen.fi

Mirja_Hosionaho_640x640_v3b

Mirja Hosionaho
Business Manager
044 238 2144
mirja.hosionaho@saranen.fi

Liisa_Marsio_640x640

Liisa Marsio
Project Manager
040 583 8818
liisa.marsio@saranen.fi

Lassi_Makkonen_640x640

Lassi Makkonen
Project Manager
050 528 3848
lassi.makkonen@saranen.fi

Jenni_Kankkunen_640x640

Jenni Kankkunen
Director, Change Services
040 064 8863
jenni.kankkunen@saranen.fi

Reetta_Vuorinen_640x640-3-1

Reetta Vuorinen
Business Manager
040 073 6469
reetta.vuorinen@saranen.fi

Jaakko_Kilpelainen_640x640

Jaakko Kilpeläinen
Project Manager, Recruitment services
050 367 2413
jaakko.kilpelainen@saranen.fi

Hanna_Hovila_640x640

Hanna Hovila
Project Manager, Recruitment services
050 323 9545
hanna.hovila@saranen.fi

Antti_Reijonen_640x640-1

Antti Reijonen
Project Manager, Recruitment services
050 410 1151
antti.reijonen@saranen.fi

Pirkko_Saloranta_640x640_-1

Pirkko Saloranta
Project Manager, Change services
044 547 71 42
pirkko.saloranta@saranen.fi

Samuel_Leivo_2019_640x640_v2-1

Samuel Leivo
Project Coordinator
050 414 3304
samuel.leivo@saranen.fi

Harri_Schroderus_640x640

Harri Schroderus
Business Manager
050 540 2735
harri.schroderus@saranen.fi

Outi_Aavaluoto_2019_640x640_

Outi Aavaluoto
Business Development Manager
050 327 7782
outi.aavaluoto@saranen.fi

Aki_Hangasluoma_640x640_v2-1

Aki Hangasluoma
Account Manager
050 440 9043
aki.hangasluoma@saranen.fi

Matti_Asumaniemi_640x640

Matti Asumaniemi
Project Manager
050 355 0393
matti.asumaniemi@saranen.fi

Heidi_Huhtala_640x640_2

Heidi Huhtala
Project Manager
044 320 0984
heidi.huhtala@saranen.fi

Jarmo_Siipola_640x640

Jarmo Siipola
Project Manager
044 977 2169
jarmo.siipola@saranen.fi

Antti_Vuorjoki_640x640

Antti Vuorjoki
Project Manager
040 778 2110
antti.vuorjoki@saranen.fi

Vappu_Kassinen_640x640

Vappu Kassinen
Project Manager and Career Coach
040 065 67 84
vappu.kassinen@saranen.fi

Anni_Pekkala_640x640_

Anni Pekkala
Career Coach
0504755040
anni.pekkala@saranen.fi

Pekka_Saarenheimo_640x640

Pekka Saarenheimo
Career Coach & Project Manager, Change services
050 328 3282
pekka.saarenheimo@saranen.fi

Henri_Haakana_2019_640x640

Henri Haakana
Project Coordinator
050 436 5858
henri.haakana@saranen.fi

Anne_Kauppi_640x640_

Anne Kauppi
Project Coordinator
050 400 28 88
anne.kauppi@saranen.fi

Paavo_Saranen_640x640 (1)

Paavo Saranen
Sales Director
040 590 9444
paavo.saranen@saranen.fi

Tiina_Makinen_640x640

Tiina Mäkinen
Director, Recruitment Programs
040 762 9644
tiina.makinen@saranen.fi

Markku_Metsola_640x640

Markku Metsola
Account Manager
040 027 1162
markku.metsola@saranen.fi

Kirsi_Havu_640x640

Kirsi Havu
Team Manager, Recruitment Programs
050 444 9157
kirsi.havu@saranen.fi

Sandra_Valikoski_640x640-1

Sandra Välikoski
Project Manager
050 354 4015
sandra.valikoski@saranen.fi

Tommi_Ohtonen_640x640_2

Tommi Ohtonen
Project Manager
050 477 8959
tommi.ohtonen@saranen.fi

Dani_Nguyen_640x640

Dani Nguyen
Project Manager
050 477 4242
dani.nguyen@saranen.fi

Jukka_Makela_640x640

Jukka Mäkelä
Project Manager
044 376 4765
jukka.makela@saranen.fi

Sandy_Svahn_640x640

Sandy Svahn
Senior Project Manager, Recruitment Programs
040 560 4612
sandy.svahn@saranen.fi

Lotta_Laakso_2019_640x640

Lotta Laakso
Project Manager
040 572 5633
lotta.laakso@saranen.fi

Janne-Länsisyrjä_640x640-1

Janne Länsisyrjä
Project Manager
040 543 1684
janne.lansisyrja@saranen.fi

Marjo_Kaukoniemi_640x640

Marjo Kaukoniemi
Project Manager
044 055 5594
marjo.kaukoniemi@saranen.fi

Henriikka_Leskinen_2017-640x640

Henriikka Leskinen
Project Manager
041 530 5070
henriikka.leskinen@saranen.fi

Kasper_Kuusela_640x640

Kasper Kuusela
Project Manager
050 313 5665
kasper.kuusela@saranen.fi

Mira_Tapiola_640x640

Mira Tapiola
Project Specialist
045 171 6787
mira.tapiola@saranen.fi

Pinja_Heimala_640x640

Pinja Heimala
Project Coordinator
040 849 3962
pinja.heimala@saranen.fi

Emma_Heininen_2019_640x640

Emma Heininen
Project Coordinator
050 406 6242
emma.heininen@saranen.fi

Helmi_Kunnas_640x640-1

Helmi Kunnas
Project Coordinator
040 58 57 993
helmi.kunnas@saranen.fi

Jenni_Kankkunen_640x640

Jenni Kankkunen
Director, Change Services
040 064 8863
jenni.kankkunen@saranen.fi

Markku_Suonpera_640x640

Markku Suoperä
Director, Transformation
041 452 0878
markku.suopera@saranen.fi

Matti_Katara_640x640

Matti Katara
Account Director, Change Services
046 850 5858
matti.katara@saranen.fi

Jarkko_640x640

Jarkko Sipilä
Head of Re-employment and Coaching
040 967 6144
jarkko.sipila@saranen.fi

Sami_Kohonen_640x640-1

Sami Kohonen
Director, Trainings
050 592 0658
sami.kohonen@saranen.fi

Anu_Ukonlinna_640x640

Anu Ukonlinna
Director, Research and Business Development
040 061 7247
anu.ukonlinna@saranen.fi

Taru-Hermunen-Kuusela-2-640x640

Taru Hermunen-Kuusela
Career Coach, Change Services
050 337 6564
taru.hermunen-kuusela@saranen.fi

Saara_Campbell_640x640-1

Saara Campbell
Project Manager
040 830 85 28
saara.campbell@saranen.fi

Tiina_Aijanaho_640x640_

Tiina Äijänaho
Project Manager & Career Coach
050 302 1859
tiina.aijanaho@saranen.fi

Laura-Sydänmaanlakka-640x640-1

Laura Sydänmaanlakka
Head of Career Campus
050 301 7196
laura.sydanmaanlakka@saranen.fi

Mare_Grannenfelt_640x640

Mare Grannenfelt
Career Campus Manager
044 271 0260
mare.grannenfelt@saranen.fi

Eeva_Harjula_640x640

Eeva Harjula
Career Coach
050 345 2022
eeva.harjula@saranen.fi

Helmi_Holmberg_2019_640x640

Helmi Holmberg
Concept Owner, Change Services
045 114 8681
helmi.holmberg@saranen.fi

Sami_Korhonen_640x640-1

Sami Korhonen
Career Coach, Change Services
0400 818 840
sami.korhonen@saranen.fi

Pia-Koukkula-640x640

Pia Koukkula
Career Coach, Change Services
050 322 6295
pia.koukkula@saranen.fi

Leena_Nordstrom_640x640

Leena Nordström
Career Coach
050 400 6531
leena.nordstrom@saranen.fi.fi

Pia_Varesmaa_640x640

Pia Väresmaa
Career Coach, Change Services
0400 712 055
pia.varesmaa@saranen.fi

Ulla_Simonen_640x640

Ulla Simonen
Specialist, Projects and Service Design
040 762 5247
ulla.simonen@saranen.fi

Hanna-Mari_Toivanen_2017-640x640

Hanna-Mari Toivanen
Project Coordinator
050 383 0575
hanna-mari.toivanen@saranen.fi

Julia_Karlsson_2019_640x640-1

Julia Karlsson
Project Coordinator
050 464 9854
julia.karlsson@saranen.fi

Saara_Heikkinen_640x640_-1

Saara Heikkinen
Junior Project Manager (on maternity leave)
050 308 0758
saara.heikkinen@saranen.fi

Jannica_Tjeder_640x640

Jannica Tjeder-Viskari
Director, Recruitment Programs (on maternity leave)
040 042 4532
jannica.tjeder@saranen.fi

Heidi_Tahtinen_640x640_

Heidi Tähtinen
Career Coach (on maternity leave)
040 716 3856
heidi.tahtinen@saranen.fi

Reetta_Vuorinen_640x640-3-1

Reetta Vuorinen
Business Manager
040 073 6469
reetta.vuorinen@saranen.fi

Kimmo_Laine_640x640_v2

Kimmo Laine
Project Manager
0504100908
kimmo.laine@saranen.fi

Janette_Uusitalo_640x640-2

Janette Uusitalo
Project Manager
050 305 3520
janette.uusitalo@saranen.fi

Vio_Varjonen_2019_640x640-1

Vio Varjonen
Project Manager
045 1105 205
vio.varjonen@saranen.fi

Samuel_Leivo_2019_640x640_v2-1

Samuel Leivo
Project Coordinator
050 414 3304
samuel.leivo@saranen.fi

Marika_Neirama_640x640

Marika Neirama
Project Manager (on maternity leave)
050 390 9788
marika.neirama@saranen.fi

Heidi_Forstrom_Tuominen_640x640_

Heidi Forsström-Tuominen
Head of People & Culture
040 510 4001
heidi.forsstrom-tuominen@saranen.fi

Kaarina_Kaste_640x640

Kaarina Kaste
Digital Development Manager
044 306 6083
kaarina.kaste@saranen.fi

Kalle-Risku-640x640
Sari_pohja_2019_640x640

Sari Pohja
Financial Coordinator
040 750 4682
sari.pohja@saranen.fi

Maija-Hyppölä-640x640

Maija-Leena Hyppölä
Head Of Marketing
040 728 7642
maija-leena.hyppola@saranen.fi

Julia_Bostrom_640x640

Julia Boström
Digital Marketing Manager
040 0484598
julia.bostrom@saranen.fi

Mika_Linnaluoma_640x640

Mika Linnaluoma
Marketing Planner
040 834 9073
mika.linnaluoma@saranen.fi

Kaarina_Paivinen_2019

Kaarina Päivinen
Marketing Manager
040 595 1104
kaarina.paivinen@saranen.fi

Sanna_Ropponen_640x640-1-1

Sanna Ropponen
Marketing Coordinator
044 501 0394
sanna.ropponen@saranen.fi

Sanna_Suominen_640x640

Sanna Suominen
Content & Communications Specialist
050 526 9489
sanna.suominen@saranen.fi

Marjo_Voutilainen_640x640

Marjo Voutilainen
Customer Service Coordinator
040 841 19 71
marjo.voutilainen@saranen.fi